Літературно-музична композиція "Шевченко-художник”

Список розділів Наше життя Зустрічі, тусовки, сходняки

Опис: Проведення нових та обговорення минулих зустрічей.

#1 Гість » 14.03.2013, 09:35

У історичному музеї Кам’янського державного історико-культурного заповідника була проведена літературно-музична композиція "Шевченко-художник”, присвячена живописному таланту геніального українського пророка.

Композиція ознайомила присутніх з мистецьким доробком Тараса Григоровича, адже культурний світ дізнався про нього спочатку саме як про художника, і саме малярство дозволило йому визволитися з кріпацтва і зажити собі літературної слави.

Глядачі мали змогу познайомитися з доробком Шевченка-живописця. Він був майстром пейзажу, створив чимало сюжетних картин та портретів своїх сучасників, серед яких виділяються портрети Ганни Закревської та княгині Кейкуатової.

Значне місце в численній портретній галереї приділяв художник власному образові. Протягом свого короткого життя він створив більше 40 автопортретів. Такий посилений інтерес до власного образу зустрічається в мистецтві дуже рідко, лише у Рембрандта і Пушкіна.

Живопис і графіка Т.Шевченка – це світ, що втілює сутність його життя, відміченого долею і пронизаного прагненням до краси.

В композиції як завжди прекрасно звучала музика у виконанні камерного ансамблю Кам’янського заповідника: "Елегія пам’яті Т.Г.Шевченка” М.Лисенка, "Лірична пісня” М.Дремлюги, "Адажіо” А.Марчелло, "Ой ти дівчино з горіха зерня” А.Кос-Анатольського, "Самотній птах” Я.Бобалік, "Мелодія” М.Скорика. Також, традиційно, прекрасно співала і Таміла Чупак. На цей раз, народну пісню на вірші Т.Шевченка "Плавай, плавай, лебедоньку”.

Тарас Шевченко, син простого селянина, став не тільки поетом, художником, академіком Санкт-Петербурзької Імператорської академії, але й особистістю – універсалом ХІХ ст.

Гість

Назва розділу: Зустрічі, тусовки, сходняки
Опис: Проведення нових та обговорення минулих зустрічей.

Швидка відповідь


Введіть код точно так, як на зображенні. Регістр букв немає значення.
Код підтвердження
>( :D B) :'( :( :) :o :p ;) :haha: :lol: :rtfm: :king: Ще смайлики…

   

Повернутись в Зустрічі, тусовки, сходняки

Хто зараз на форумі (базується на активності користувачів за останні 5 хвилин)

Зараз переглядають цей розділ: 1 гість

cron