Відбувається процес реформування галузі медичного обслуговування

Список розділів Наше життя Здоров'я і медицина

Опис: Обговорення медичної галузі, проблеми лікарів та пацієнтів, запитання до лікарів, медицина катастроф, сімейні лікарі, реформування медичної галузі, закриття лікарень і ФАПів.

#1 komrad » 18.11.2013, 09:28

5 жовтня 2011 року Міністерством охорони здоров’я виданий наказ «Про затвердження Положення про центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги та положень про його підрозділи». Ним визначений Порядок медичного обслуговування громадян центрами первинної медико-санітарної допомоги та механізм скерування пацієнта сімейним лікарем для отримання спеціалізованої медичної допомоги.

На даний час відбувається процес реформування галузі. Лікувальні заклади реформуються, створюється первинний, вторинний та третинний рівні надання медичних послуг. Лише в чотирьох районах області, куди входить і Кам’янський, не прийнято рішення про створення Центру первинної медико – санітарної допомоги. Цілком зрозуміло, що будь-які новації, не переосмисливши їх, громадою сприймаються не відразу. Мабуть недостатньо були роз’яснені жителям району суть та мета створення такого Центру. Зазначу, що були побоювання під час створення Центру екстреної швидкої медичної допомоги. Але, як показала практика, на сьогодні обслуговування населення швидкою медичною допомогою покращилося. Адже жоден виклик пацієнтів не залишається поза увагою медичних працівників.

У нашому районі буде запроваджений первинний рівень надання медичних послуг, який і буде Центром надання первинної медичної допомоги. До нього входитимуть мережа амбулаторій, фельдшерсько - акушерські та фельдшерські пункти. У Центрі буде надаватися допомога лікарями -терапевтами, лікарями - педіатрами та сімейними лікарями. Із впровадженням реформи пацієнти матимуть право вибору лікаря.

Разом з тим районна лікарня з поліклінікою не припинятимуть своєї діяльності. Це буде вторинний рівень надання медичних послуг, в якому надаватимуть допомогу профільні спеціалісти. Всі відділення лікарні будуть працювати одночасно із Центром надання первинної медичної допомоги. Медичний та обслуговуючий персонал не скорочуватиметься, вони перейдуть на роботу до Центру або залишаться у лікарні.

Фінансове забезпечення первинної медичної допомоги буде здійснюватися з районного бюджету. Завдяки цьому буде значно поліпшена матеріально технічна база Центру, до якого входитимуть мережа сільських амбулаторій, фельдшерсько - акушерські та фельдшерські пункти.

Будь-які зміни, перебудови сприймаються людьми з пересторогою, викликають занепокоєння. Можу лише сказати, що мешканці району з реорганізацією медичної галузі нічого не втратять, а лише покращаться умови та якість надання послуг. Тому така реформа необхідна для покращення здоров’я жителів району.

komrad F
Автор теми, Старожил
Старожил
Аватар
Вік: 29
Репутація: 1
Повідомлення: 115
З нами: 4 роки 9 місяців

#2 Nikolay » 19.11.2013, 09:33

Зміни, зміни, зміни!!!
аби тільки на краще...
Nikolay M
Завсігдатай
Завсігдатай
Аватар
Вік: 48
Репутація: 0
Повідомлення: 39
З нами: 4 роки 9 місяців

Назва розділу: Здоров'я і медицина
Опис: Обговорення медичної галузі, проблеми лікарів та пацієнтів, запитання до лікарів, медицина катастроф, сімейні лікарі, реформування медичної галузі, закриття лікарень і ФАПів.

Швидка відповідь

Введіть код точно так, як на зображенні. Регістр букв немає значення.
Код підтвердження
>( :D B) :'( :( :) :o :p ;) :haha: :lol: :rtfm: :king: Ще смайлики…

Повернутись в Здоров'я і медицина

Хто зараз на форумі (базується на активності користувачів за останні 5 хвилин)

Зараз переглядають цей розділ: 1 гість