«Итак, я жил тогда в Одессе…»

Список розділів Наш край Кам'янщина туристична

Опис: Відомості про місто та район. Зелений туризм, садиби, маршрути, музеї, заповідники, історико-культурні пам'ятки, Золота підкова Черкащини, тощо. Довідкова інформація.

#1 komrad2 » 21.09.2013, 19:02

3-го липня в музеї О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського відкрилась виставка автолітографій Григорія Палатнікова «Итак, я жил тогда в Одессе…», присвячена 190-річчю приїзду О.С.Пушкіна до Одеси.

Одеський рік (3 липня 1823 – 31 липня 1824рр..) залишив глибокий слід в душі поета. Цим періодом завершується 4-річне перебування Пушкіна в Південному засланні. В Одесі були написані дві з половиною глави «Євгенія Онєгіна», поема «Цигани», завершений «Бахчисарайський фонтан», створена велика кількість віршів та епіграм. Одеські спогади вилились в, так звані, «одеські» строфи роману, які поет надрукував в 1827 році у «Московському віснику». А через багато років помістив їх у фінал «Євгенія Онєгіна», підкресливши особливе значення цього періоду у своєму житті.

Мандрівка пушкінського героя в Одесу знайшла відображення в 23-ох графічних роботах Григорія Палатнікова. Розглядаючи малюнки, розумієш, настільки йому, одеситу, близькі рядки поета, присвячені рідному місту художника. Адже Григорій Палатніков народився в Одесі, тут закінчив художнє училище ім. М.Грекова, а згодом – Ленінградське вище художньо-промислове училище ім. В.Мухіної. В 1977р. його прийняли до Спілки художників СРСР. Викладав у Одеському художньому училищі та Одеській міжнародній академії мистецтв, доцент кафедри веб-дизайну Міжнародного гуманітарного університету. В 2011р. Григорій Палатніков отримав звання заслуженого художника України. Він Лауреат і дипломант багатьох обласних, всеукраїнських і міжнародних виставок.

Твори художника на пушкінську тематику вражають яскравою індивідуальністю, глибиною, професійною досконалістю. За словами мистецтвознавця Світлани Михайлової «творчість Григорія Палатнікова відрізняє якась дивовижна ємкість, вона завжди унікальна, легко впізнається, з яскравою колористикою, гостра і гротескна».
komrad2
Автор теми

Назва розділу: Кам'янщина туристична
Опис: Відомості про місто та район. Зелений туризм, садиби, маршрути, музеї, заповідники, історико-культурні пам'ятки, Золота підкова Черкащини, тощо. Довідкова інформація.

Швидка відповідь


Введіть код точно так, як на зображенні. Регістр букв немає значення.
Код підтвердження
>( :D B) :'( :( :) :o :p ;) :haha: :lol: :rtfm: :king: Ще смайлики…

   

Повернутись в Кам'янщина туристична

Хто зараз на форумі (базується на активності користувачів за останні 5 хвилин)

Зараз переглядають цей розділ: 1 гість

cron