Історичний музей Кам’янкського Державного заповідника

Список розділів Наш край Кам'янщина туристична

Опис: Відомості про місто та район. Зелений туризм, садиби, маршрути, музеї, заповідники, історико-культурні пам'ятки, Золота підкова Черкащини, тощо. Довідкова інформація.

#1 Гість » 09.05.2013, 07:01

Історичний музей Кам’янкського Державного Історико-культурного заповідника розташований у одному із будинків колишньої садиби поміщиків Давидових. Саме в цьому будинку гостюючи у своєї сестри жив відомий композитор П.І. Чайковський.

1892856.jpg


Історія цього будинку знала багато легендарних і незвичайних історій. Збудований він був у 60х роках ХІХ ст.. після Лютневої революції 1917 року тут розміщувалась Надзвичайна комісія Чигиринського повіту. На території будинку зберігся один із підвалів де чекісти перетримували ув’язнених і навіть чинили розстріли. Потім тут розташувалась поліклініка і лікарня з 60х років у будинку була відкрита Кам’янська дитяча музична школа. У 1995 році в цьому будинку було відкрито Кам’янський районний історичний музей, який з 1996 року ввійшов до складу Кам’янського державного історико-культурного заповідника.

На сьогоднішній день музей має 7 експозиційних залів: меморіальна кімната П.І. Чайковського, зал стародавньої історії, зал Визвольних змагань 1917-1923 років, зал українського побуту і етнографії, зал розвитку культури поч. ХХ ст., зал другої Світової війни та зал сучасної історії де представленні роботи місцевих художників. В експозиції музею представлено близько 3000 експонатів, які розповідають про історію нашого краю з періоду Кам’ного віку до сьогодення.

6075466.jpg


В меморіальному залі П.І. Чайковського представлені рідкісні фотографії з родинного архіву композитора і його сестри О.І. Давидової. Зразки меблів і картини із колишнього маєтку Давидових.

4265355.jpg


У залі стародавньої історії представлені знахідки археології і речі які характеризують особливості формування людської спільності на території Притясьменщини. Особливий інтерес становить колекція скіфської зброї, а також ряд скарбів знайдених на території нашого краю.

8324785.jpg


Раніше заборонені сторінки нашої історії розкриваються в залі Визвольних змагань. Коли на теренах Чигиринщини замайорів прапор, так званої Холодноярської повстанської республіки, яка в продовж п’яти років вела запеклу боротьбу з різними загарбниками за відновлення незалежної Української держави. Перед відвідувачами постануть легендарні образи отамана Холодного Яру – братів Чучупаків, Хмари, Чорного Ворона, Мамая, Завгороднього, Гонти та багатьох інших. Це єдина експозиція, що розповідає про ці події на території Черкащини.

8948912.jpg


В залі українського побуту і етнографії представлені різноманітні колекції, які розповідають про життя українського селянина кінця ХІХ поч. ХХ ст.. Це колекції українських рушників, іконописного мистецтва, зразки костюмів, велика колекція посуду і різних сільськогосподарських знарядь і пристроїв виготовлених руками селян.

6850503.jpg


Зал Другої світової війни розповідає про героїчно-трагічні сторінки нашої історії. Особливий інтерес відвідувачів викликають експозиційні вітрини де представлене повне військове спорядження німецького і радянського солдатів. В експозиції також відвідувачі можуть побачити зразки зброї того періоду і навіть 45 мм протитанкову гармату, а також речі знайдені під час експозицій пошуковців на місцях боїв.

Історичний музей чекає на відвідувачів кожного дня, без вихідних з 9 до 17 години, у п’ятницю з 9 до 16 години.

Джерело: Сайт Кам'янського державного історико-культурного заповідника
Гість

Назва розділу: Кам'янщина туристична
Опис: Відомості про місто та район. Зелений туризм, садиби, маршрути, музеї, заповідники, історико-культурні пам'ятки, Золота підкова Черкащини, тощо. Довідкова інформація.

Швидка відповідь


Введіть код точно так, як на зображенні. Регістр букв немає значення.
Код підтвердження
>( :D B) :'( :( :) :o :p ;) :haha: :lol: :rtfm: :king: Ще смайлики…

   

Повернутись в Кам'янщина туристична

Хто зараз на форумі (базується на активності користувачів за останні 5 хвилин)

Зараз переглядають цей розділ: 1 гість

cron