Золота підкова Черкащини

Список розділів Наш край Кам'янщина туристична

Опис: Відомості про місто та район. Зелений туризм, садиби, маршрути, музеї, заповідники, історико-культурні пам'ятки, Золота підкова Черкащини, тощо. Довідкова інформація.

#1 Гість » 09.05.2013, 06:45

ДЕРЖАВНА ПРОГРАМА
Золота підкова Черкащини на 2006 - 2009 роки
Загальна частина

1157628.jpg
З історичними і культурними центрами Черкащини пов'язано багато важливих подій вітчизняної історії, життя і діяльність видатних особистостей України.
Територія регіону з найдавніших часів заселена людьми. Найбільш відомою серед археологічних культур є трипільська (IV - середина III тис. до н. е.), яка за своїм рівнем не поступалася розвинутим цивілізаціям стародавнього світу.
Землі Черкащини відіграли важливу роль у становленні Київської Русі (IX - XIII ст.). Міста-фортеці Канів, Корсунь, Воїнь, Родень і Заруб одночасно були ремісничо-торговельними і культурними центрами держави.
На Черкащині зародилося українське козацтво, яке стало впливовою суспільно-політичною силою. У середині XVII ст. край перебував в епіцентрі Визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького, а Чигирин набув статусу гетьманської столиці.
У XVIII ст. на Черкащині розгорнувся гайдамацький рух, що досяг своєї кульмінації у 1768 році, коли вибухнуло національно-визвольне повстання Коліївщина.
Черкащина - батьківщина видатного державотворця Б. Хмельницького і велетня духу українського народу Т. Шевченка. Серед уродженців краю - відомі українські письменники І. Нечуй-Левицький, М. Старицький, композитори С. Гулак-Артемовський, К. Стеценко, О. Кошиць, вчені М. Максимович, Л. Симиренко, воєначальники І. Черняховський, К. Дерев'янко. Тут жили і творили А. Кримський, В. Симоненко та багато інших письменників і поетів.
На території Черкаської області розташовано 9266 пам'яток історії і культури, які перебувають на державному обліку, з них 85 - національного значення. Пам'ятки, що мають особливу культурну та історичну цінність, є об'єктами національного історико-культурного заповідника ;Чигирин , Шевченківського національного заповідника, Національного історико-культурного заповідника ;Батьківщина Тараса Шевченка;, державних історико-культурних заповідників у мм. Корсуні-Шевченківському та Кам'янці, державних історико-культурних заповідників ;Трахтемирів; і ;Трипільська культура , державного історико-архітектурного заповідника ;Стара Уманьt;. До Списку історичних населених місць України включено 13 населених пунктів області.
Однак значна частина пам'яток піддається руйнуванню. Для їх збереження необхідно збільшити обсяг невідкладних ремонтно-реставраційних робіт.
Потребує вдосконалення система обліку, використання, реставрації і музеєфікації пам'яток. Слід забезпечити системний підхід до планування, фінансування та організації роботи, пов'язаної із збереженням пам'яток, відродженням історичних і культурних центрів регіону, використанням духовного потенціалу унікальних історико-культурних надбань Черкащини у процесі патріотичного виховання громадян та формування у них національної свідомості.

Мета і завдання Програми

Метою Програми є розроблення і здійснення комплексу науково-методичних, архітектурно-реставраційних, культурно-просвітницьких та фінансово-економічних заходів для забезпечення збереження, використання і популяризації пам'яток, розвитку історико-культурних заповідників та інших історичних і культурних центрів, відкриття нових туристичних маршрутів та створення сучасної туристичної інфраструктури.
Основними завданнями Програми є:
здійснення всебічного обстеження пам'яток, визначення їх технічного стану і режиму збереження;
проведення комплексу протиаварійних заходів з метою запобігання подальшому руйнуванню об'єктів історичної спадщини;
реставрація та музеєфікація пам'яток;
включення до туристичних маршрутів об'єктів, що мають особливу культурну та історичну цінність;
створення на території області рекреаційних зон та сучасної туристичної інфраструктури.
Для виконання завдань Програми передбачається здійснити заходи згідно з додатком.
Основні напрями виконання Програми

Виконання Програми здійснюється за такими основними напрямами:
відродження та розвиток історичних і культурних центрів;
проведення комплексних наукових досліджень, виготовлення проектно-кошторисної документації на проведення робіт з реставрації та музеєфікації пам'яток, упорядження їх території;
визначення меж та режиму використання зон охорони пам'яток;
відкриття туристичних маршрутів для відвідування об'єктів, що мають особливу культурну та історичну цінність (Тараща - Косяківка - Шушківка - Порадівка - Боярка - Лисянка - Почапинці - Моринці - Будище - Шевченкове - Майданівка - Яблунівка - Єрки - Чигирин - Канів), створення сучасної туристичної інфраструктури;
розвиток міжнародного співробітництва у сфері охорони та використання культурної спадщини;
популяризація пам'яток, історичних і культурних центрів Черкащини в засобах масової інформації, публікація науково-популярних та довідково-інформаційних видань про визначні історико-культурні об'єкти регіону.

Етапи виконання Програми

Програма виконується у два етапи.
На першому етапі (2006 рік) передбачається підготувати науково обґрунтовані пропозиції щодо збереження та використання пам'яток, провести наукові дослідження і виготовити необхідну науково-проектну документацію, визначити пріоритети у роботі, пов'язаній з відродженням та розвитком історичних і культурних центрів;
На другому етапі (2007 - 2009 роки) проводиться коригування наукової-проектної документації, уточнюються обсяги фінансування і робіт з реставрації, музеєфікації та ремонту пам'яток, включення їх до туристичних маршрутів, створення сучасної туристичної інфраструктури.

Шляхами "Золотої підкови Черкащини"

(Черкаський обласний Центр туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Головного управління освіти і науки облдержадміністрації)

Черкащина – серце України. Багаті природні ресурси, значний історико-культурний потенціал, багатство архітектурних та археологічних пам’яток створюють можливості для всебічного задоволення пізнавальних і рекреаційних потреб не лише вітчизняних, а й іноземних туристів.

На Черкащині є заповідні місця, де на кожному кроці оживають давні звичаї і традиції українського народу. 39 державних музеїв, 558 історико-культурних пам’яток, 358 мистецьких, 7169 археологічних пам’яток, 78 музеїв на громадських засадах, 141 музей при закладах освіти та 7 історико-культурних заповідників: Чигиринщина – історичне ядро української нації, центр українського державотворення заповідник "Батьківщина Тараса Шевченка" на Звенигородщині; Шевченківський національний заповідник в м. Каневі; Корсунь-Шевченківський історико-культурний заповідник; Кам’янський історико-культурний заповідник; історико-культурний заповідник "Трахтемирів", заповідник трипільської культури в м. Тальному.

На виконання розпорядження Президента України від 29.04.05 № 1016 - 205-рп. "Про відродження та розвиток історичних і культурних центрів Черкащини" та Кабінету Міністрів України від 14.09.05 № 399-р, з метою вивчення історико-культурних надбань українського народу, популяризації серед учнівської молоді національної культурної спадщини, екскурсійний відділ обласного Центру туризму, краєзнавства і екскурсій розробив положення про заочну обласну екскурсійно-краєзнавчу акцію "Золота підкова Черкащини" (наказ Головного управління освіти і науки облдержадміністрації від 15.11.05 № 424).
Мета акції:
— активізувати роботу учнівських пошукових загонів для вивчення об’єктів історико-культурного значення з метою подальшого використання у навчальній та туристсько-екскурсійній діяльності;
— всебічно залучати учнівську молодь до розробки нових екскурсійних маршрутів;
— особливу увагу звертати на пропаганду об’єктів, які можна залучити до Державної програми "Золота підкова Черкащини";
— привертати увагу громадськості до унікального історико-культурного надбання Черкащини.
Учнівська молодь Черкащини активно долучається до участі в акції "Золота підкова Черкащини".
Екскурсійний відділ обласного Центру туризму, краєзнавства і екскурсій проводить екскурсії за шістьма маршрутами:
1. Черкаси – Мошни – Канів – Черкаси;
2. Черкаси – Чигирин – Суботів – Холодний Яр – Черкаси;
3. Черкаси – Сміла – Шевченкове – Моринці – Черкаси;
4. Черкаси – Сміла – Кам’янка – Черкаси;
5. Черкаси – Тальне – Умань – Черкаси;
6. Черкаси – Сміла – Городище – Корсунь-Шевченківський – Черкаси.
Розроблені маршрути зацікавили групи школярів та освітян із Полтави, Чернігова, Донецька, Рівного, Харкова, Тернополя, які відвідали Черкащину.
Учнівська молодь нашої області постійно подорожує за маршрутами "Золотої підкови Черкащини".
Гість

#2 Костянтин2 » 21.09.2013, 19:03

якщо не зраджує пам"ять у 2010 році яник своїм наказом скасував фінансування зазначеної програми
Костянтин2


Назва розділу: Кам'янщина туристична
Опис: Відомості про місто та район. Зелений туризм, садиби, маршрути, музеї, заповідники, історико-культурні пам'ятки, Золота підкова Черкащини, тощо. Довідкова інформація.

Швидка відповідь


Введіть код точно так, як на зображенні. Регістр букв немає значення.
Код підтвердження
>( :D B) :'( :( :) :o :p ;) :haha: :lol: :rtfm: :king: Ще смайлики…

   

Повернутись в Кам'янщина туристична

Хто зараз на форумі (базується на активності користувачів за останні 5 хвилин)

Зараз переглядають цей розділ: 1 гість

cron