Відкрито виставку «Відроджені шедеври»

Список розділів Наш край Кам'янщина туристична

Опис: Відомості про місто та район. Зелений туризм, садиби, маршрути, музеї, заповідники, історико-культурні пам'ятки, Золота підкова Черкащини, тощо. Довідкова інформація.

#1 Гість » 13.12.2012, 16:12

Під такою назвою відкрито в картинній галереї Кам’янського історико - культурного заповідника виставку, яка презентує яскраву сторінку української культури.

Початок ХХ століття в Україні ознаменований відродженням мистецтва вишивки. В цей час у маєтках високоосвічених жінок із знаних родин, таких як Юлія Гудим-Левкович, Наталія Яшвіль, Анастасія Семиградова, Наталія Давидова, Варвара Ханенко організуються їхнім коштом майстерні, артілі, навчальні школи, відбувався цікавий експеримент творчої співпраці художників- авангардистів і народних майстрів.

Під керівництвом Н. Давидової, яка була Дмитра Давидова дружиною сина декабриста В.Л. Давидова, у 1900 р. була створена майстерня в селі Вербівка, яка стала унікальною лабораторією авангардного мистецтва. Наталя Давидова у своїй майстерні поєднала художників і селянок-вишивальниць. Вона орієнтувалася на європейську моду, міський костюм, який оздоблювала авангардними малюнками, вишитими за старовинною технікою. Давидова їздила в експедиції, знаходила сорочки та килими. Жінки в її майстерні відтворювали та розвивали знайдені зразки. Але, щоб нові костюми були до вподоби і в Європі на міжнародних виставках, ескізи малювали друзі Давидової – Олександра Екстер, Казимир Малевич, Любов Попова, Надія Удальцова, Ніна Генке-Меллер, Ольга Розанова.

Роботи тріумфально пройшли виставками, вперше вишивки були представлені на Першій Південноросійській виставці прикладного мистецтва і кустарних виробів у 1906 році. В 1909 році в Києві відбулася Друга кустарна виставка, де роботи Вербівської артілі були відзначені експертною комісією, а Н. Давидова отримала срібну медаль.

Однак самі вишиті твори були втрачені. Збереглися лише ескізи на папері як народних майстрів, так і художників, тому виникла ідея їх відтворення у вишивці за ескізами того часу.

Виставка є наслідком багаторічного проекту, впродовж якого здійснювалася велика наукова і пошукова робота в архівах, фондах музеїв, приватних колекціях. Відбувалося дослідження стилістики мистецтва авангарду, художньо-технічних особливостей техніки шитва гладдю.

Автором ідеї та куратором проекту є доктор мистецтва Т. Кара-Васильєва (м.Київ), науковим консультантом – доктор мистецтвознавства Г. Коваленко (м. Москва).

Вишили в матеріалі ескізи художників-авангардистів викладачі та студенти Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука: В. Костюкова, Л. Авдєєва, В. Жураківська.

На початку ХХ століття одяг, оздоблений гладдю з Вербівки підкорив не одну міжнародну виставку. В наші дні традиції художників-авангардистів продовжуються. Дизайнер Лілія Пустовіт створила арт-кутюрну колекцію за мотивами творчості О. Екстер.

Всього створено 14 арт-кутюрних моделей, в яких використовується безліч різних фактур (пластик, сітка, різні тканини, каміння Swarovcki). «Тут немає копій, - запевнила Лілія. – Проте всі сукні ми намагалися створити за такими принципами, за якими працювала Екстер».

Гість

Назва розділу: Кам'янщина туристична
Опис: Відомості про місто та район. Зелений туризм, садиби, маршрути, музеї, заповідники, історико-культурні пам'ятки, Золота підкова Черкащини, тощо. Довідкова інформація.

Швидка відповідь


Введіть код точно так, як на зображенні. Регістр букв немає значення.
Код підтвердження
>( :D B) :'( :( :) :o :p ;) :haha: :lol: :rtfm: :king: Ще смайлики…

   

Повернутись в Кам'янщина туристична

Хто зараз на форумі (базується на активності користувачів за останні 5 хвилин)

Зараз переглядають цей розділ: 1 гість

cron