Як зробити фундамент своїми руками

Список розділів Наше життя Хоббі, розваги, досуг

Опис: Розповідаємо про свої захоплення, інтереси, відпочинок і вільний час.

#1 stroy-zona » 25.11.2013, 09:05

Як відомо , надійність , довговічність , стабільність будь-якої будівельної конструкції залежить від її основи - фундаменту. Недарма « левова » частина часу йде на зведення міцної опори майбутньої конструкції . І , коли мова йде про будівництво великого заміського будинку або іншої масивної споруди , без кваліфікованих фахівців тут не обійтися.

Але якщо у вас з'явилося бажання побудувати невеликий садовий будиночок , лазню або гараж , то просто розберіться з алгоритмом дій , викладеним нижче , знайдіть одного- двох помічників і : « ! Уперед»

Отже:

1 . Давайте вивчимо склад грунту , на якому будувати будемо. Копаємо яму глибиною 1-1,2 м і по зрізу визначаємо структуру грунту . Якщо ви бачите піщано- кам'янистий , гравійний грунт або цілинний пісок - вам посміхнулася удача - це кращий варіант з можливих .

2 . Визначаємо наявність вологи в грунті. Якщо протягом доби на дні ями не скупчилася вода , можна починати «активні» будівельні дії . Сухий грунт дозволяє використовувати простий стрічковий фундамент з невеликою глибиною залягання (0,3-0,5 м) .. Якщо ж на дні ями з'явилася вода - грунтові води близько ! У цьому випадку глибина фундаменту повинна відповідати глибині промерзання грунту , характерною для даного регіону (від 0,5 м в південних регіонах - до 1,2 м в північних ) . У цьому випадку фундамент буде стійким до сезонних деформацій грунту .

3 . Готуємо робочу площу . Виробляємо розмітку майбутнього фундаменту і знімаємо шар 0,2-0,4 м родючого грунту з усією розміченій площі.

4 . Готуємо траншею. По периметру прокопує траншею , глибина якої визначається вологістю грунту ( см.п.2 ) . Дно траншеї бажано вирівняти піском , особливо , якщо буде цегляний фундамент.

5 . Робимо сам фундамент Для заливки бетонного фундаменту робимо , точно розмірене , опалубку з дощок . Товщина фундаменту повинна перевищувати товщину стін приблизно на 0,2 м. У разі вологого або пухкого грунту необхідно внизу зробити розширення - платформу -опору . Якщо ви робите фундамент з цегли , каменю , то , починаючи з пісочної «подушки» , виконуйте кладку , використовуючи розчин цементу. У будь-якому з двох випадків армування фундаменту сталевий дротом додасть йому додаткової міцності .

6 . Згадуємо про гідроізоляції. Коли кладка або бетонна заливка досягає рівня землі , необхідно зробити гідроізоляцію з двох шаром руберойду. На цій гідроізоляції буде продовжена кладка. Але пам'ятаємо про те , що волога не тільки зверху може просочитися в фундамент , але і з бічних сторін. Тому перед засипанням траншеї робимо гідроізоляцію і для підземної частини фундаменту. Самий простий і швидкий спосіб - покрити фундамент розплавленим бітумом. Пам'ятайте ! На цьому етапі фундамент повинен бути вирівняний за допомогою рівня !

7 . Зводимо надземну частину фундаменту. Далі фундамент викладається з цегли до рівня підлоги. У надземній частині в протилежних стінах обов'язково залишають отвори для « підпільної » вентиляції - це запобігає скупченню вологи під підлогою.

8 . Знову гідроізоляція. Завершальним етапом будівництва фундаменту є повторна гідроізоляція з руберойду.

9 . Похваліть себе і порадійте . Адже не було нічого складного , не дивлячись на те що будівельні роботи проводились своїми силами , а споглядати своє « творіння » завжди приємно.
stroy-zona
Автор теми, Проходив мимо
Проходив мимо
Репутація: 0
Повідомлення: 1
З нами: 3 роки 8 місяців

#2 lankara » 23.06.2017, 09:45

Спасибо, очень интересная информация! Недавно начали строительство дачи, так что теперь активно интересуюсь подобными темами) Вот тоже нашла интересную информацию о каркасных домах, может интересно будет deltahouse.ua/otzyvy-karkasnyh-domov/. Муж сам строить не решился, обратился в фирму. Ну может и хорошо, ведь там столько нюансов, в этом строительстве)
lankara
Завсігдатай
Завсігдатай
Репутація: 0
Повідомлення: 25
З нами: 1 рік 6 місяців

#3 Masliam » 26.06.2017, 01:11

ничего сложного нет, литературы и видео в инете хватает.
Masliam
Проходив мимо
Проходив мимо
Аватар
Репутація: 0
Повідомлення: 2
З нами: 1 місяць 24 дня

#4 Nikkko » 26.06.2017, 05:19

Доброе утро! Я выстроил дом своими руками и разумеется заливал фундамент. Делаю ремонт и как на зло поломался шуруповерт. Подбираю сейчас, где недорогой и надёжный. Выбрал этот сайт http://mastermag.ua/catalog/dreli-elektricheskie/tip-shurupovert/ . Позвоню и менеджер этой фирмы поможет мне выбрать хороший шуруповерт. Надо срочно, поеду и заберу сам.
Nikkko
Завсігдатай
Завсігдатай
Репутація: 0
Повідомлення: 23
З нами: 2 місяці 6 днів


Назва розділу: Хоббі, розваги, досуг
Опис: Розповідаємо про свої захоплення, інтереси, відпочинок і вільний час.

Швидка відповідь


Введіть код точно так, як на зображенні. Регістр букв немає значення.
Код підтвердження
>( :D B) :'( :( :) :o :p ;) :haha: :lol: :rtfm: :king: Ще смайлики…

   

Повернутись в Хоббі, розваги, досуг

Хто зараз на форумі (базується на активності користувачів за останні 5 хвилин)

Зараз переглядають цей розділ: 1 гість